Finantarea de baza de la bugetul de stat

Scoala Gimnaziala Particulara Ethos beneficiaza de finantare de baza anuala de la bugetul local.

Regulament de organizare și funcționare

Educația este un pilon fundamental al vieții noastre. În școală nu se transmit doar cunoștințe. Conștient sau inconștient, cadrele didactice lasă să se strecoare propriile lor valori și convingeri în ora de curs și astfel îi influențează pe copiii care le-au fost încredințați. Școala este, pentru majoritatea copiilor și tinerilor, un loc esențial de ședere pe timpul zilei. De aceea, vedem în școală ceva mai mult decât un loc doar pentru învățarea de specialitate.

Anexa 1